ItalySerie A
17:00 | Atalanta Fiorentina |
|
NetherlandsEredivisie Playoffs
17:00 | Excelsior NAC Breda |
|
WorldFriendly International
FT | Indonesia Tanzania | 0 - 0 |
BrazilSerie A
FT | Corinthians Botafogo | 0 - 1 |
15:00 | Criciúma Bahia | |
20:00 | Atlético Mineiro Bahia | |
20:00 | Vasco da Gama Flamengo | |
20:00 | Criciúma Palmeiras | |
22:30 | São Paulo Cruzeiro | |
22:30 | Fortaleza Athletico PR | |
22:30 | Atlético Mineiro Palmeiras | |
22:30 | Vasco da Gama Cruzeiro | |
22:30 | Cuiabá Fortaleza |
USAMajor League Soccer
00:30 | Columbus Crew Seattle Sounders | |
FT | DC United Toronto | 2 - 2 |
FT | Inter Miami St. Louis City | 3 - 3 |
FT | New York RB Orlando City | 1 - 0 |
FT | Philadelphia Union CF Montréal | 2 - 2 |
FT | Chicago Fire LA Galaxy | 2 - 1 |
FT | Minnesota United Sporting KC | 3 - 1 |
FT | Nashville SC New England | 1 - 2 |
FT | Real Salt Lake Austin | 5 - 1 |
FT | Vancouver Whitecaps Colorado Rapids | 2 - 1 |
FT | Los Angeles FC Dallas | 1 - 0 |
FT | Portland Timbers Houston Dynamo | 2 - 2 |
21:45 | Atlanta United Charlotte | Preview |
BelgiumPro League
FT | Genk Gent | 0 - 1 |
SpainLa Liga 2
65' | FC Andorra Racing Ferrol | 0 - 0 |
65' | Alcorcón Burgos | 1 - 0 |
63' | Huesca Levante | 0 - 0 |
17:30 | Villarreal II Racing Santander |
|
17:30 | Eldense Sporting Gijón |
|
17:30 | Leganés Elche |
|
17:30 | Mirandés Amorebieta |
|
17:30 | Tenerife Real Valladolid | Preview |
17:30 | SD Eibar Real Oviedo | Preview |
17:30 | Espanyol FC Cartagena | Preview |
20:00 | Real Zaragoza Albacete | Preview |
ItalySerie B
19:30 | Venezia Cremonese | Preview |
SwitzerlandSwiss Cup
FT_P | Servette Lugano | 0 - 0 |
NorwayEliteserien
FT | Molde Viking | 2 - 2 |
36' | Strømsgodset Odd | 1 - 0 |
37' | Haugesund Bodø / Glimt | 0 - 0 |
37' | KFUM Sandefjord | 0 - 0 |
35' | Kristiansund Sarpsborg 08 | 0 - 0 |
37' | Tromsø Lillestrøm | 0 - 1 |
18:15 | Rosenborg Fredrikstad |
SwedenAllsvenskan
FT | Djurgården Hammarby | 0 - 3 |
FT | Kalmar Västerås SK | 0 - 4 |
48' | Häcken AIK | 2 - 0 |
49' | Värnamo Mjällby | 0 - 1 |
FinlandVeikkausliiga
FT | Gnistan Lahti | 2 - 1 |
7' | EIF VPS | 0 - 0 |
ArgentinaSuperliga
FT | Vélez Sarsfield Atlético Tucumán | 1 - 1 |
FT | Belgrano Argentinos Juniors | 1 - 0 |
18:30 | Platense Boca Juniors | |
22:00 | Central Cordoba Talleres Córdoba | |
22:00 | Rosario Central Lanús |
AfricaWC Qualification Africa
23:00 | Tanzania Eritrea | |
CANC | Tanzania Eritrea |
ArgentinaPrimera B Nacional
ArgentinaPrimera B Metropolitana
ArgentinaTorneo Federal A
ArgentinaPrimera C
ArubaDivision de Honor
01:00 | Nacional Estrella |
AustraliaCapital Territory
AustraliaNew South Wales
AustraliaNpl Queensland
AustraliaNorthern Nsw
AustraliaVictoria Premier League 2
AustraliaQueensland Premier League
AustraliaBrisbane Premier League
AustraliaQueensland Premier League 2
AustraliaSouth Australia NPL Women
AustraliaNew South Wales NPL Youth League
AustraliaVictoria NPL 2 Youth
AzerbaijanAzerbaidjan Cup
BelarusVysshaya Liga
FT | Torpedo BelAZ Dnepr Mogilev | 4 - 2 |
17:00 | Gomel Vitebsk |
|
BelarusPershaya Liga
BelgiumProvincial: Play-offs
BeninChampionnat National
16:00 | Tukunnin AS Cotonou | |
16:00 | Damissa Coton Sport Ouidah | |
16:00 | Dadjè Ayema | |
16:00 | ASPAC Bani Gansè |
BhutanBhutan Premier League
FT | Samtse BFF Academy U19 | 2 - 2 |
Bosnia and HerzegovinaFirst League: RS
BrazilSerie B
20:00 | Ponte Preta CRB | |
20:00 | Chapecoense Vila Nova | |
22:30 | Ituano Avaí |
BrazilSerie C
BrazilSerie D
BrazilPaulista Women
BrazilBaiano U20
BrazilPaulista U20
BrazilMineiro U20
BrazilAlagoano U20
BrazilPernambucano U20
BrazilCatarinense 2
BrazilPaulista Série B
BrazilGaucho 2
BrazilParanaense 2
BrazilMineiro 2
CanadaPremier League
FT | Pacific Cavalry | 1 - 1 |
19:00 | Atlético Ottawa HFX Wanderers | |
22:00 | Valour Vancouver FC |
CanadaPCSL
ChilePrimera Division
FT | Audax Italiano Palestino | 1 - 2 |
17:30 | Everton Universidad Chile | |
20:00 | Cobresal Unión La Calera | |
22:30 | Colo-Colo Copiapó |
ChilePrimera B
17:30 | Antofa*gasta Curicó Unido |
China PRLeague One
Chinese TaipeiTaiwan Football Premier League
POST | Taipei Vikings Ming Chuan University | |
POST | Tatung Taichung Futuro | |
POST | Taipower Fu Jen University | |
POST | Tainan City AC Taipei |
ColombiaLiga BetPlay
23:00 | Atlético Bucaramanga Deportivo Pereira | |
23:00 | Millonarios Junior FC |
ColombiaLiga Femenina
CongoLigue 1
42' | Étoile du Congo Vegas | 3 - 0 |
15:00 | Cheminots Leopards de Dolisie | |
15:00 | Inter Club Otôho d'Oyo |
Croatia2. HNL
Croatia3. HNL - Center
CroatiaU19 League
Czech Republic3. Liga CFL
Czech Republic4. Liga Division F
Czech Republic4. Liga Division D
Czech Republic4. Liga Division C
Czech Republic4. Liga Division A
DenmarkFirst Division
Denmark2nd Division
DenmarkDenmark Series - Play-offs
Dominican RepublicLiga Mayor
21:00 | Universidad O&M Cibao | |
23:00 | Deportivo Pantoja Moca |
EcuadorLiga Pro
FT | Emelec Libertad | 0 - 0 |
21:00 | Universidad Católica Macará |
EgyptEgypt Cup
EstoniaMeistriliiga
FT | Trans Nõmme Kalju | 4 - 1 |
18:00 | Tammeka Tallinna Kalev |
EstoniaEsiliiga A
EstoniaEsiliiga B
Faroe IslandsMeistaradeildin
77' | B36 07 Vestur | 4 - 4 |
65' | KÍ Víkingur | 0 - 1 |
17:00 | NSÍ HB |
FinlandYkkonen
FinlandKakkonen
FranceLigue 1 Play-offs
GeorgiaCrystalbet Erovnuli Liga
13:00 | Saburtalo Telavi | |
13:00 | Dinamo Batumi Kolkheti Poti | |
13:00 | Dinamo Tbilisi Samgurali | |
13:00 | Torpedo Kutaisi Samtredia | |
13:00 | Dila Gagra | |
17:00 | Dila Kolkheti Poti |
GeorgiaErovnuli Liga 2
GermanyOberliga: Niederrhein
GermanyOberliga: Nordost-Nord
GermanyOberliga: Nordost-Süd
GermanyOberliga: Rheinland-Pfalz/Saar
GermanyRegionalliga Playoffs - Finals
GermanyOberliga Play-offs
GhanaPremier League
36' | Samartex Bibiani Gold Stars FC | 0 - 0 |
35' | Asante Kotoko Accra Great Olympics | 0 - 0 |
32' | Dreams Karela United | 0 - 0 |
41' | Berekum Chelsea Real Tamale United | 0 - 0 |
35' | Medeama Heart of Lions | 0 - 0 |
35' | Nsoatreman Accra Lions FC | 1 - 1 |
GuatemalaPrimera Division
IcelandPepsideild
78' | Vestri Stjarnan | 4 - 2 |
18:00 | Víkingur Reykjavík Fylkir | |
20:15 | HK Breidablik |
ItalySerie C Play-offs
ItalySerie D: Playoffs
JapanJ-League
FT | Tokyo Verdy Consadole Sapporo | 5 - 3 |
FT | Kawasaki Frontale Nagoya Grampus | 2 - 1 |
FT | Kashiwa Reysol Avispa f*ckuoka | 0 - 2 |
JapanJ2-League
FT | Iwaki Vegalta Sendai | 1 - 2 |
FT | Kagoshima United Blaublitz Akita | 0 - 0 |
FT | Renofa Yamaguchi Shimizu S-Pulse | 2 - 0 |
FT | ThespaKusatsu Gunma Montedio Yamagata | 0 - 0 |
FT | Mito Hollyhock V-Varen Nagasaki | 2 - 3 |
FT | Tochigi Roasso Kumamoto | 1 - 3 |
JapanJ3-League
JapanJapan Football League
JapanNadeshiko League 2
KazakhstanPremier League
80' | Kairat Shakhter Karagandy | 3 - 2 |
77' | Kyzyl-Zhar Yelimay Semey | 1 - 1 |
74' | Turan Aktobe | 0 - 0 |
17:00 | Zhenys Atyrau |
KenyaSuper League
Korea RepublicK-League 1
FT | Daejeon Citizen Daegu | 1 - 0 |
FT | Jeju United Gangwon | 1 - 2 |
FT | Seoul Gwangju | 1 - 2 |
Korea RepublicK League 2
FT | Busan I'Park Suwon Bluewings | 1 - 1 |
FT | Anyang Cheongju | 2 - 0 |
FT | Cheonan City Chungnam Asan | 0 - 1 |
Korea RepublicNational League
Korea RepublicK3 League Advanced
LatviaVirsliga
FT | FS Jelgava Liepāja | 1 - 1 |
37' | Rīgas FS Grobiņa | 1 - 0 |
36' | Tuku*ms Auda | 0 - 1 |
18:00 | Riga Metta / LU |
LatviaLatvian Cup
LithuaniaA Lyga
FT | TransINVEST Vilnius Žalgiris | 1 - 3 |
11' | Džiugas Telšiai Kauno Žalgiris | 0 - 0 |
Lithuania1. Lyga
LuxembourgNational Division Play-offs
MacaoPrimeira Division
11:00 | Lun Lok Hang Sai | |
FT | CPK Cheng Fung | 1 - 1 |
MalawiSuper League
FT | Bangwe All Stars Chitipa United | 3 - 0 |
FT | Big Bullets Silver Strikers | 0 - 1 |
POST | Silver Strikers Azam Tigers | |
POST | CIVO United Chitipa United | |
POST | FOMO MAFCO |
MauritaniaSuper D1
MauritiusMauritian League
MongoliaPremier League
FT | Khoromkhon Khangarid | 2 - 5 |
FT | Erchim SP Falcons | 1 - 1 |
MoroccoBotola Pro
18:00 | Raja Casablanca Wydad Casablanca | |
18:00 | Moghreb Tétouan FAR Rabat |
MozambiqueMocambola
NigeriaNpfl
15:00 | Gombe United Sunshine Stars | |
POST | Sunshine Stars Remo Stars | |
POST | Katsina United Doma United | |
POST | Abia Warriors Akwa United | |
POST | Rivers United Gombe United | |
POST | Sporting Lagos Enyimba | |
35' | Bayelsa United Plateau United | 0 - 0 |
36' | Niger Tornadoes Kwara United | 0 - 0 |
61' | Enyimba Rivers United | 2 - 1 |
36' | Sporting Lagos Enugu Rangers | 0 - 0 |
17:30 | Shooting Stars Abia Warriors |
Norway2. Division: Group 2
Norway2. Division
Norway3. Division
NorwayCup Women
PanamaLpf
ParaguayDivision 1
21:30 | Libertad General Caballero JLM | |
21:30 | Cerro Porteño Sportivo Luqueño |
ParaguayDivision Intermedia
PeruSegunda Division
PhilippinesPFL
FT | Maharlika Manila Montet | 5 - 0 |
FT | Ceres Philippines Stallion | 1 - 1 |
FT | Aguilas Loyola | 3 - 0 |
Poland1. Liga
17:00 | Arka Gdynia Motor Lublin |
Poland3. Liga
PortugalPrimeira Liga - Play-offs
RussiaRussian Cup
Sierra LeonePremier League
17:15 | Wusum Stars Kahunla Rangers | |
17:15 | Bai Bureh Warriors East End Lions | |
17:30 | Mighty Blackpool Diamond Stars | |
17:30 | Bhantal Freetown City |
Solomon IslandsS-League
FT | KOSSA Honiara City | 0 - 0 |
03:00 | Real Kakamora Central Coast | |
05:00 | Henderson Eels Laugu United |
South AfricaPremier League Play-offs
SpainTercera - Playoffs
SwedenSuperettan
FT | Örebro Oddevold | 2 - 2 |
FT | Örgryte Gefle | 3 - 0 |
FT | GIF Sundsvall Helsingborg | 1 - 3 |
36' | Varberg BoIS Skövde AIK | 0 - 1 |
SwedenEttan: North
SwedenEttan: South
SwedenDivision 2: Vastra Gotaland
SwedenDivision 2: Sodra Svealand
SwedenDivision 2: Norrland
SwedenDivision 2: Norra Svealand
SwedenDivision 2: Norra Gotaland
TajikistanVysshaya Liga
FT | Ravshan Khosilot Farkhor | 0 - 0 |
FT | Khatlon Kuktosh | 3 - 1 |
TogoChampionnat National
16:30 | OTR Semassi | |
16:30 | Unisport ASKO de Kara | |
16:30 | Kara Gbohloe-Su | |
16:30 | Gomido Espoir | |
7' | Dynamic Togolais Gbikinti Bassar | 0 - 0 |
16:30 | Entente II Kakadl |
TunisiaLigue 1
HT | Olympique Béja Ben Guerdane | 1 - 1 |
19:00 | Club Africain ES Tunis |
Turkey2. Lig: Play-offs
UkrainePremier League - Playoffs
United Arab EmiratesUae League
16:45 | Al Jazira Al Ain |
|
16:45 | Shabab Al Ahli Dubai Hatta |
|
16:45 | Al Nasr Al Wasl |
|
United Arab EmiratesArabian Gulf Reserve League
UruguayPrimera Division
FT | River Plate Racing | 3 - 3 |
19:00 | Fénix Peñarol | |
21:30 | Defensor Sporting Miramar Misiones |
UruguaySegunda Division
USAUSL Championship
FT | Hartford Athletic Rhode Island | 1 - 1 |
FT | Loudoun United Tulsa Roughnecks | 3 - 0 |
FT | Pittsburgh Riverhounds Indy Eleven | 1 - 2 |
FT | Miami FC II Louisville City | 1 - 2 |
FT | San Antonio Memphis 901 | 1 - 0 |
FT | El Paso Locomotive Birmingham Legion | 1 - 3 |
FT | Colorado Springs Oakland Roots | 1 - 0 |
FT | Orange County Detroit City | 3 - 2 |
FT | Sacramento Republic Tampa Bay Rowdies | 0 - 1 |
FT | Las Vegas Lights Phoenix Rising | 0 - 0 |
USAUSL League One
USANPSL
USAUSL League Two
USAWPSL
UzbekistanProfessional Football League
75' | Andijan Pakhtakor | 1 - 2 |
HT | Nasaf Lokomotiv | 1 - 0 |
VenezuelaPrimera Division
22:00 | Carabobo Metropolitanos |
VenezuelaSegunda Division
WorldCONCACAF Champions League
FT | Pachuca Columbus Crew | 3 - 0 |
WorldFriendly International Women
00:00 | Aruba W Curaçao W | |
FT | Nicaragua W Peru W | 1 - 0 |
14:00 | Iran W Belarus W |
SpainAutonómicas: Murcia - Relegation PO
GermanyState Leagues: Schleswig - Holstein
SpainAutonómicas: C Madrid - GR 2
SpainAutonómicas: C Valenciana - Finals
SpainAutonómicas: C Madrid - GR 1
French GuianaRégional 1
FranceChampionnat National U17
GermanyState Leagues: Niederrhein - 2
GermanyState Leagues: Niederrhein - 1
GermanyState Leagues: Bremen
GermanyState Leagues: Sachsen
SpainAutonómicas: Asturias
Denmark2. Division Women
GermanyState Leagues: Thüringen
GermanyState Leagues: Berlin
Switzerland2. Liga Interregional
New ZealandWomen's Cup
FranceChampionnat National U19
PortugalJúniores U17
GermanyState Leagues: Mecklenburg - Vorpommern
GermanyState Leagues: Braunschweig
GermanyState Leagues: Hannover
PolandI Liga Women
New CaledoniaSuper Ligue
Denmark3. Division
NorwayNM Cupen U19
SpainAutonómicas: Castilla León - Finals
PortugalPlay-offs 2/3
WorldU23 National Team Friendlies Women
PortugalWomen's Play-offs 1/2
BrazilMatogrossense 2
SpainLiga Vasca Cadete
FinlandYkkönen
EgyptSecond Division A
SpainAutonómicas: Canarias - Gran Canaria
SpainLiga Nacional Juvenil: Canarias - Gran Canaria
HungaryNB 3: Final Stages
RussiaSecond League A
NicaraguaPlay-offs 1/2
EuropeTrofeo Angelo Dossena
FijiFA Cup
PolandIV Liga: Lubelska I
Czech RepublicPlay-offs 1/2
PolandIV Liga: Śląska I
NetherlandsPlay-offs 5/6
SpainAutonómicas: Castilla LM - Ascenso Finals
NetherlandsWomen's Play-offs 3/4
GuyanaGFF Elite League
USAUWS
BrazilCarioca C
IcelandU20 League B Women
ThailandThai Women's League 1
ParaguayCampeonato Femenino
IcelandU19 League B
ItalyU16 Serie A/B
ItalyU17 Serie A/B
GuamSoccer League
PolandIV Liga: Śląska II
New ZealandChatham Cup
PolandIV Liga: Świętokrzyska
BrazilCopa Espirito Santo
AustraliaNorthern NSW State League 1 Reserves
AustraliaQueensland NPL Youth League
AustraliaNorthern NSW Reserve League
ChileTercera A
China PRLeague Two
MalaysiaLiga M3